צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

ד"ר סיון אקשטיין

רופאה מומחית בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד. כיום מנהלת  את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית במחוז ירושלים.

נוירולוג ילדים קשב וריכוז

נוירולוג ילדים קשב וריכוז הוא רופא מומחה בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד המאבחן ומטפל בילדים ובמתבגרים עם הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות.

נוירולוג ילדים קשב וריכוז

מהו נוירולוג ילדים קשב וריכוז?

נוירולוג ילדים קשב וריכוז מאבחן ומטפל בקשיים ביכולות ההקשבה והריכוז בילדים ובמתבגרים. כישורים אלה, השייכים לתפקוד מערכת העצבים המרכזית ופונקציות המוח, חשובים ללמידה ולתפקוד יומיומי. נוירולוג ילדים קשב וריכוז יכול לאבחון ולהציע תכנית טיפול גם בילדים קטנים וכן בילדים בגילאי בית הספר, חטיבת הביניים והתיכון.

מתי מומלץ לפנות לנוירולוג ילדים אבחון קשב וריכוז?

מומלץ לפנות לנוירולוג ילדים אבחון קשב וריכוז כאשר הילד מתקשה להתרכז, לא שם לב לפרטים ועושה שגיאות של חוסר תשומת לב (למשל מינוס במקום פלוס בתרגילי חשבון). לעיתים הילד נראה לא קשוב כשמדברים אליו, מוסח בקלות ונמנע ממטלות הדורשות ריכוז ממושך. גם כאשר ישנם סימפטומים של תנועתיות מוגברת (היפראקטיביות) וקושי בהתאפקות (אימפולסיביות), מומלץ לפנות לנוירולוג ילדים אבחון קשב וריכוז. יש לשים לב חלק מההתנהגויות שכיחות ותקינות בילדים צעירים, אך אם הן מתמידות ומפריעות לילד בתפקוד היומיומי במסגרת ובבית, מומלץ לפנות לנוירולוג ילדים אבחון קשב וריכוז.

מה כוללת הערכת נוירולוג ילדים הפרעות קשב וריכוז?

הערכת נוירולוג ילדים הפרעות קשב וריכוז כוללת מספר שלבים. הוא מקבל מידע בשיחה עם ההורים לגבי תפקודו ההתפתחותי, בריאותי, רגשי ולימודי של הילד וכן עובר על הברור הרפואי וההתפתחותי אשר נעשה בעבר ועל סיכומים מטיפולים התפתחותיים ומהמסגרת החינוכית. בהמשך הבדיקה, נוירולוג ילדים הפרעות קשב וריכוז מתרשם מתפקודו של הילד ומיכולותיו ההתפתחותיות. לאחר מכן נוירולוג הילדים בודק את הילד בדיקה נוירולוגית כדי לשלול מצבים רפואיים היכולים להידמות להפרעת קשב או לתרום לה. במידת הצורך, נוירולוג ילדים הפרעות קשב וריכוז יכול להמליץ על בדיקות עזר נוספות. לבסוף, נוירולוג הילדים מסכם עם ההורים את תוצאות האבחון ונותן הנחיות להמשך טיפול בהתאם לצרכי הילד.

למי מיועדת הערכת נוירולוג ילדים מומלץ קשב וריכוז? 

הערכת נוירולוג ילדים מומלץ קשב וריכוז מיועדת לילדים ולמתבגרים המציגים קשיי קשב, ריכוז, מוסחות והיפראקטיביות, וזאת במטרה לאבחן אם קיימת הפרעת קשב וריכוז. הערכת נוירולוג ילדים מומלץ קשב וריכוז מיועדת גם לילדים אשר קיבלו בעבר אבחנה של הפרעת קשב אך קיים קושי בבנייה ובישום של תכנית טיפולית עבורם, או כאשר קיימת שאלה לגבי טיפול תרופתי , מסגרת חינוכית וטיפולים נוספים.

מה כולל מעקב נוירולוג ילדים קשב וריכוז פרטי?

מעקב נוירולוג ילדים קשב וריכוז פרטי נועד לוודא שהילד אכן מתקדם בנקודות הקושי אשר אותרו במהלך האבחון. במהלך פגישות המעקב נוירולוג ילדים קשב וריכוז פרטי מתרשם מתפקודו של הילד בתחום התפתחותי, לימודי, רגשי והתנהגותי, בעזרת דיווחים מהמסגרת החינוכית ומההורים ובאמצעות תצפית ובדיקת הילד. נוירולוג ילדים קשב וריכוז פרטי בודק את יעילות הטיפול התרופתי, במידה וניתן, והאם קיימות תופעות לוואי, וממליץ על שינויים במידת הצורך. כמו כן נוירולוג ילדים קשב וריכוז פרטי מעריך אם יש צורך בהפניה לבדיקות מעבדה, לאבחונים ולטיפולים נוספים וכן האם המסגרת החינוכית מתאימה לצרכי הילד. מעקב סדיר חשוב כדי להבטיח שהילד מקבל את התמיכה לה הוא זקוק ומתקדם.

אילו המלצות יכול לתת נוירולוג ילדים קשב וריכוז?

נוירולוג ילדים קשב וריכוז בודק את הילד בדיקה מקיפה ומעמיקה, נותן אבחנה וממליץ על תוכנית טיפול מותאמת אישית לפי צרכיו של הילד. ההמלצות שנותן נוירולוג ילדים קשב וריכוז מתייחסות לטיפולים התפתחותיים (טיפולי קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה), המלצות לטפול רגשי, התנהגותי ולהדרכת הורים. לעיתים נוירולוג ילדים קשב וריכוז מפנה להמשך ברורים רפואיים ואבחונים נוספים. במידה ונוירולוג ילדים קשב וריכוז מתרשם שיש צורך בטיפול תרופתי להפרעת קשב וריכוז הוא מתאים את סוג התרופה והמינון לצרכי הילד. בנוסף, נוירולוג ילדים קשב וריכוז יכול לתת המלצות על התאמת מסגרת חינוכית.

נוירולוג ילדים קשב וריכוז במרפאת מיתרים

במרפאת מיתרים נערך יעוץ רפואי על ידי נוירולוג ילדים קשב וריכוז הכולל אבחונים נוירולוגים לקשב וריכוז והמלצה על תוכנית טיפול על ידי ד"ר סיון אקשטיין מומחית בנוירולוגית ילדים התפתחות הילד. ד"ר סיון אקשטיין, הינה רופאה נוירולוגית התפתחותית מומחית בעלת ידע וניסיון בתחומי התפתחות הילד השונים, הפרעות קשב וריכוז ואוטיזם. ד"ר סיון אקשטיין מנהלת את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית בירושלים ובעלת המרפאה הפרטית מיתרים בירושלים יש לה ניסיון רב וגישה ייחודית לילדים ולהורים.

דילוג לתוכן