צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

ד"ר סיון אקשטיין

רופאה מומחית בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד. כיום מנהלת  את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית במחוז ירושלים.

נוירולוג ילדים פרטי מומלץ

נוירולוג ילדים פרטי מומלץ הוא רופא נוירולוג המומחה בבעיות הקשורות לתפקוד מערכת העצבים בתינוקות, ילדים ומתבגרים ומאבחן ומטפל בהפרעות התפתחותיות, הפרעות קשב וריכוז ולקויות תקשורת החל מגיל הינקות ועד לסיום תהליך ההתבגרות.

נוירולוג ילדים פרטי מומלץ

למי מיועד ייעוץ נוירולוג ילדים פרטי מומלץ?

יעוץ נוירולוג ילדים פרטי מומלץ מיועד למקרים בהם עולה חשד לעיכוב בהתפתחות שכלית, מוטורית, שפתית או תקשורתית או בחשד לקשיי קשב, התנהגות וקשיים חברתיים. במקרים בהם נראה כי הפעוט או הילד מאחר ברכישת אבני הדרך ההתפתחותיות או שיש חריגה התפתחותית משמעותית, מומלץ לפנות להערכה של נוירולוג ילדים פרטי מומלץ. 

באיזה גיל כדאי לפנות לנוירולוג ילדים פרטי מומלץ?

כדאי לפנות לנוירולוג ילדים פרטי מומלץ בכל גיל בו עולה חשד ללקות התפתחותית, להפרעת קשב וריכוז או ללקות תקשורת. אבחון וטיפול מוקדמים בקושי ההתפתחותי יכולים לצמצם את הפגיעה בילד וכן יכולים לעזור לו לממש את הפוטנציאל שלו.

באלו מקרים כדאי לפנות לאבחון נוירולוג ילדים פרטי מומלץ?

  • חשד לעיכוב התפתחותי באחד מתחומי השפה, המשחק, המוטוריקה והיכולת השכלית.
  • חשד לעיכוב התפתחותי כוללני (Global Developmental Delay) או חשד למוגבלות שכלית התפתחותית.
  • הפרעות בספקטרום האוטיזם.
  • תינוקות וילדים בסיכון לפתח עיכוב התפתחותי כגון פגים, ילדים אשר נולדו במשקל לידה נמוך, משפחות עם היסטוריה של קשיים התפתחותיים וילדים אשר בזמן ההיריון נחשפו לסמים, אלכוהול או לזיהומים.
  • נסיגה התפתחותית ואובדן יכולות התפתחותיות שכבר נרכשו.
  • לקויות התפתחותיות כתוצאה מבעיות כרומוזומליות וסינדרומים גנטיים.
  • הפרעות ומומים במערכת העצבים המרכזית והפריפרית.
  • ילדים עם פגיעה באברי חוש (ראיה ושמיעה) המלווה פגיעה התפתחותית.

באלו מצבי הפרעת קשב וריכוז כדאי לפנות לנוירולוג ילדים פרטי מומלץ

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נוירו-התפתחותית שכיחה העלולה לפגוע בתפקודו של הילד בתחומים שונים. כדאי לפנות לאבחון נוירולוג ילדים פרטי מומלץ כאשר לילד יש קשיי קשב וריכוז, אימפולסיביות או תנועתיות המפריעים לו בלמידה, בהתנהגות ובתפקוד החברתי. כך למשל כאשר הילד אינו מרוכז בלמידה וישנם פערים לימודיים גדלים והולכים מבני גילו, חשוב לפנות להערכת נוירולוג ילדים פרטי מומלץ. באופן דומה, כאשר התפתחותו של הילד נפגעת בשל קשיי קשב וריכוז, וקיים איחור בתחומי השפה, המוטוריקה או המשחק, רצוי לפנות להערכת נוירולוג ילדים פרטי מומלץ. גם במצבים בהם לילד יש קשיי התנהגות משמעותיים בשל חוסר יכולתו להקשיב ולהתאפק או בשל התנועתיות המוגברת וחוסר יכולתו לשבת בשיעור או במפגש, כדאי לפנות לאבחון נוירולוג ילדים פרטי מומלץ.

מתי כדאי לפנות לנוירולוג ילדים פרטי מומלץ בשאלת הפרעה בספקטרום האוטיזם

הפרעה בספקטרום האוטיזם היא קשת של מצבים בהם בשל שוני נוירו-התפתחותי נוצר קושי לקיים אינטראקציה חברתית ומופיעות התנהגויות חזרתיות, מקובעות ומצומצמות. לעיתים קרובות קיים גם עיכוב שפתי וכן יתכנו פגיעה ביכולות קוגניטיביות, מוטוריות וחושיות. מומלץ לפנות לנוירולוג ילדים פרטי מומלץ לאבחון כאשר יש לילד קושי באינטראקציה חברתית, קושי בהתפתחות ובשימוש בשפה למטרות חברתיות, קושי בשימוש בקשר עין ובשפת גוף, תחומי עניין צרים ומוגבלים, טקסים והתנהגויות חזרתיות. גם כאשר מדווחת רגרסיה (נסיגה) התפתחותית, המופיעה לעיתים באוטיזם, כדאי לפנות להערכת נוירולוג ילדים פרטי מומלץ.

מה כולל אבחון נוירולוג ילדים פרטי מומלץ?

אבחון נוירולוג ילדים פרטי מומלץ כולל בשלב הראשון איסוף מידע על הרקע הבריאותי, התפתחותי, ומשפחתי של הילד. זאת באמצעות שאלונים מיוחדים אשר ההורים וצוות המסגרת ממלאים וכן באמצעות שיחה עם ההורים. בשלב הבא נוירולוג ילדים פרטי מומלץ מבצע הערכה התפתחותית ובדיקה נוירולוגית ואוסף את כלל המידע והממצאים לאבחנה התפתחותית. בשלב שלאחר מכן הרופא מתאים תוכנית טיפולית ונותן המלצות להמשך ברור. במידה ועולה הצורך, הרופא ההתפתחותי יכול לתת המלצות להשמה למסגרת חינוכית מיוחדת, להמליץ על ייעוץ גנטי, להפנות לאבחוני מקצועות הבריאות ההתפתחותיים וכן להפנות את הילד לבדיקות מומחים מתחומים אחרים לפי הממצאים שעלו באבחון.

מה כולל מעקב נוירולוג ילדים פרטי מומלץ?

מטרת מעקב נוירולוג ילדים פרטי מומלץ היא בדיקת התקדמות הילד בתחומי ההתפתחות השונים לאורך ציר הזמן. לעיתים במסגרת המעקב מתרשם נוירולוג ילדים פרטי מומלץ כי יש צורך בהוספת טיפולים התפתחותיים, התאמת מסגרת חינוכית, התחלת או שינוי טיפול תרופתי או צורך בטיפול אחר, כגון טיפול רגשי. במקרים אחרים עולה הצורך בהעמקת ברור רפואי, בדיקות דם, בדיקות הדמיה, EEG או יעוץ גנטי ואחר. נוירולוג ילדים פרטי מומלץ עוקב בכל ביקור אחר יישומה של התוכנית הטיפולית ומעדכן את ההמלצות ההתפתחותיות והרפואיות בהתאם לצורך.

נוירולוג ילדים פרטי מומלץ במרפאת מיתרים

במרפאת מיתרים נערך יעוץ רפואי על ידי נוירולוג ילדים פרטי מומלץ הכולל אבחונים נוירולוגים לקשב וריכוז והמלצה על תוכנית טיפול על ידי ד"ר סיון אקשטיין מומחית בנוירולוגית ילדים התפתחות הילד. ד"ר סיון אקשטיין, הינה רופאה נוירולוגית התפתחותית מומחית בעלת ידע וניסיון בתחומי התפתחות הילד השונים, הפרעות קשב וריכוז ואוטיזם. ד"ר סיון אקשטיין מנהלת את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית בירושלים ובעלת המרפאה הפרטית מיתרים בירושלים יש לה ניסיון רב וגישה ייחודית לילדים ולהורים.

דילוג לתוכן