צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

ד"ר סיון אקשטיין

רופאה מומחית בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד. כיום מנהלת  את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית במחוז ירושלים.

נוירולוג ילדים בבאר שבע וירושלים

נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים הוא רופא המומחה באבחון ובטיפול בבעיות נוירולוגיות והתפתחותיות בתינוקות ובילדים בתחומי התפתחות הילד, קשב וריכוז ואוטיזם.

מתי מומלץ לפנות לנוירולוג ילדים באר שבע וירושלים ?

מומלץ לפנות לנוירולוג ילדים באר שבע וירושלים לצורך אבחון וטיפול בבעיות התפתחותיות ונוירולוגיות בתינוקות, ילדים ומתבגרים. בעיות אלו כוללות מצבים כגון עיכוב התפתחותי שפתי, לקויות מוטורית, קשיים התנהגותיים, אוטיזם והפרעות קשב וריכוז.

נוירולוג ילדים באר שבע ירושלים

מהן ההפרעות השכיחות בהן מטפל נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים?

נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים מאבחן ומטפל במגוון של הפרעות ובכללן:

  • עיכוב התפתחותי מוטורי – איחור בהשגת אבני דרך התפתחותיות מוטוריות כגון זחילה והליכה.
  • עיכוב התפתחותי שפתי – איחור בהתפתחות אוצר המילים, בניית משפטים, הבעת צרכים ורצונות, תיאור חוויות, הבנת הוראות והסקת מסקנות.
  • הפרעות בספקטרום האוטיזם – קשת של הפרעות המשפיעות על התקשורת ועל ההתנהגות
  • הפרעות קשב וריכוז – מצב בו קיימת הפרעה בשמירה על טווחי קשב וריכוז וקושי בעיכוב דחפים

מדוע חשוב לפנות לאבחון נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים?

נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים מתמחה בהערכה ובאבחון של מגוון מצבים נוירולוגים אשר עלולים להשפיע על התפתחות הילד. נוירולוג ילדים הינו בעל ידע ומומחיות המאפשרים לו לאבחון את הקושי ההתפתחותי וכן לברר את הסיבות להיווצרותו. איתור הגורמים לעיכוב ההתפתחותי מאפשר טיפול יעיל ומדויק יותר וכן הכוונה נכונה יותר עבור הילד והמשפחה.

האם ישנה חשיבות לפניה מוקדמת לאבחון נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים ?

פנייה מוקדמת לאבחון נוירולוג ילדים בבאר שבע וירושלים חשובה כיוון שהיא מאפשרת אבחון מוקדם של לקויות התפתחותיות מוטוריות, שפתיות, קשביות וחברתיות אצל ילדים. אבחון מוקדם של אותן לקויות אצל הילד מאפשר התערבות מוקדמת. התערבות מוקדמת בהתפתחות הילד נמצאה יעילה בצמצום הפערים ההתפתחותיים ולטווח הארוך יותר מאפשרת לילד לממש את מלוא הפוטנציאל שלו.

באלו מצבים חשוב לפנות לאבחון נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים?

חשוב לפנות לאבחון נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים במצבי עיכוב התפתחותי, נסיגה התפתחותית מיכולות שכבר הושגו, חשד ללקויות בספקטרום האוטיזם והפרעות קשב וריכוז. כמו כן חשוב לפנות לאבחון נוירולוג ילדים במצבים בהם התינוק או הילד נמצא בסיכון לפתח לקות התפתחותית, כגון פגות מוקדמת, תסמונות גנטיות, לקויות שמיעה וראיה או סיפור משפחתי של ילדים עם לקויות התפתחותיות.

מה כולל אבחון נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים?

אבחון נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים כולל:

  • קבלת מידע מההורים ומהמסגרת החינוכית באמצעות שאלונים מובנים ושיחה
  • הערכת היכולות ההתפתחותיות של הילד
  • בדיקה נוירולוגית של הילד
  • מתן אבחנה
  • בניית תוכנית טיפולית

מה כולל מעקב נוירולוג ילדים באר שבע וירושלים?

לאחר שנוירולוג ילדים באר שבע וירושלים מאבחן את קשייו של התינוק או הילד הוא בונה יחד עם ההורים תכנית טיפול. תכנית הטיפול יכולה לכלול: המלצות לטיפולים התפתחותיים ורגשיים, המלצות למסגרת חינוכית, ליעוצים לברורים רפואיים ולטיפול תרופתי. במסגרת ביקור המעקב אצל נוירולוג ילדים, נבדקת התקדמותו של הילד ומוערך הצורך בשינוי תוכנית הטיפול, המסגרת החינוכית או הטיפול התרופתי. בביקור המעקב נירולוג ילדים באר שבע וירושלים בודק גם את תשובות הברור אליו נשלח הילד ומעריך את הצורך בברורים רפואיים נוספים.

דילוג לתוכן