צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

ד"ר סיון אקשטיין

רופאה מומחית בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד. כיום מנהלת  את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית במחוז ירושלים.

מה זה די קיו DQ ?

DQ (Developmental Quotient)

DQ הוא מדד המתאר את תפקודו של הילד מבחינה התפתחותית, יחסית לגילו.

איך מחושב מדד DQ?

מדד DQ מחושב על ידי חלוקת הגיל ההתפתחותי (התפקודי) בגיל הכרונולוגי לפי הנוסחה הבאה:

Developmental Age  Chronological age X100= DQ. כך למשל ילד בן שנתיים המתפקד בכל התחומים כילד בן שנה, יקבל ציון DQ 50.  ניתן לחשב DQ כציון  כללי או ספציפי לתחום התפתחות מסוים.

 
מה משמעותו של ציון DQ?

ציון ה- DQ מתאר באחוזים בכמה הילד מתפקד יחסית לצפוי לגילו. כאשר ציון DQ הוא 85 ומעלה מדובר בתפקוד בטווח הנורמה. ילדים עם רמת תפקוד נמוכה עד 62 DQ זכאים לגמלת ילד נכה בהתאם לכללי הזכאות של ביטוח לאומי.

 
מתי מומלץ להיעזר במדד DQ?

בפעוטות ובילדים עם עיכוב התפתחותי, מדד ה DQ עוזר לתאר את התפתחותו של הילד בנקודת זמן מסוימת יחסית לצפוי לגילו. מדידות DQ חוזרות בביקורי מעקב אצל רופא נוירולוג התפתחותי והן כלי נוסף להערכת התקדמותו של הילד על ציר הזמן. מדד DQ נדרש גם על ידי ביטוח לאומי לצורך החלטה על זכאות לקצבה בגין עיכוב התפתחותי.

 
DQ ואבחון התפתחות הילד במרפאת מיתרים

במרפאת מיתרים נערכים אבחונים נוירולוגים התפתחותיים על ידי ד"ר סיון אקשטיין, מומחית בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד. כחלק מההערכה ההתפתחותית מחושב מדד DQ מגיל הלידה ועד גיל 3 שנים. ד"ר סיון אקשטיין, הינה רופאה נוירולוגית התפתחותית מומחית בעלת ידע וניסיון בתחומי התפתחות הילד השונים, אוטיזם והפרעות קשב וריכוז. ד"ר סיון אקשטיין מנהלת את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית בירושלים, בעלת המרפאה הפרטית מיתרים בירושלים ולה ניסיון רב וגישה ייחודית לילדים ולהורים. 

דילוג לתוכן