צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

ד"ר סיון אקשטיין

רופאה מומחית בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד. כיום מנהלת  את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית במחוז ירושלים.

התפתחות הילד

תחום התפתחות הילד עוסקת באבחון ובטיפול בילדים עם בעיות התפתחותיות. באופן כללי ניתן לומר כי התפתחות הילד היא תהליך בעל רצף, סדר וזמן שניתן לחזות מראש והיא מתרחשת במקביל במספר צירי התפתחות: מוטורי, שפתי, חברתי ורגשי. כ- 10% מהילדים מציגים איחור בתהליכי ההתפתחות אך רק בחלקם מדובר בקושי משמעותי וכרוני. כאשר עולה חשד כי הילד אינו מתפתח כבני גילו, באחד מהתחומים או בכמה מהם, מומלץ לפנות לאבחון רופא התפתחותי, בו תעשה הערכה של יכולות הילד וקשייו ותינתן המלצה להמשך ברור וטיפול במידת הצורך. 

 
מה כוללת מרפאת התפתחות הילד?

במרפאת התפתחות הילד מתבצעות הערכות נוירולוגיות התפתחותיות, מעקבים וטיפולים במגוון רחב של לקויות התפתחותיות בילדים ובכללם עיכוב בתחומי השפה, המוטוריקה, בתחום החברתי, התקשורתי, הפרעות קשב וריכוז ועוד. במסגרת המרפאה נעשים אבחונים התפתחותיים והערכה נוירולוגית התפתחותית, ונבנית תכנית להמשך ברור וטיפול. במידת הצורך הילד מופנה לבירור רפואי נוסף, בדיקות עזר, אבחוני מקצועות הבריאות (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת ופסיכולוגיה התפתחותית)  וליעוצים בתחומים נוספים. 

 
למי מיועדת מרפאת התפתחות הילד?

מרפאת התפתחות הילד מיועדת לתינוקות ולילדים עבורם קיים חשד לעיכוב התפתחותי, תקשורתי או לקשיי קשב וריכוז ויש צורך בהערכה מקיפה ובניית תכנית לבירור ולטיפול. במרפאת התפתחות הילד, נעשה אבחון נוירולוגי התפתחותי וניתנות לפי שיקול דעת המלצות להמשך אבחון וטיפול במקצועות הבריאות ובתחומים נוספים, המלצות למסגרת חינוכית ולטיפול תרופתי בהתאם לצורך. 

 
מה כוללות הבדיקות במרפאת התפתחות הילד? 

במרפאת התפתחות הילד נעשות הערכות התפתחותיות ובדיקה נוירולוגית מקיפה, אשר מטרתה לשלול הפרעות שונות במערכת העצבים והשרירים. בילדים מתחת לגיל 3 שנים מחושב גם מדד התפתחותי  Developmental Quotient הנקרא גם DQ המשקף את רמת ההתפתחות של הילד יחסית למצופה מגילו. מדד זה הוא כלי עזר הנדרש לעיתים על ידי גורמים שונים בבואם להעריך את התמיכה שהפעוט זקוק לה. 

 
מה תפקידו של רופא התפתחותי?

רופא התפתחותי הוא רופא מומחה בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד אשר תפקידו לאבחון ולטפל בתינוקות, ילדים ומתבגרים המציגים קשיים בתחומי ההתפתחות השונים. 

 
עד איזה גיל ניתן להפנות לאבחון רופא התפתחותי?

מקובל להפנות לרופא התפתחותי ילדים מגיל לידה ועד גיל 9 שנים הסובלים מבעיות התפתחותיות.  ילדים המאובחנים עם אוטיזם או לקויות סומטיות התפתחותיות, כלומר פגיעה במערכת העצבים או במערכת שרירי השלד על רקע מחלה או תהליך הגורם לנכות תפקודית מתמשכת, ניתן להפנות עד גיל 18 שנים. ילדים ומתבגרים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ניתן גם להפנות עד גיל 18 שנים.

              

אבחון התפתחות הילד במרפאת מיתרים

במרפאת מיתרים נערכים אבחונים נוירולוגים התפתחותיים על ידי ד"ר סיון אקשטיין מומחית בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד. ד"ר סיון אקשטיין, הינה רופאה נוירולוגית התפתחותית מומחית בעלת ידע וניסיון בתחומי התפתחות הילד השונים, אוטיזם והפרעות קשב וריכוז. ד"ר סיון אקשטיין מנהלת את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית בירושלים, בעלת המרפאה הפרטית מיתרים בירושלים ולה ניסיון רב וגישה ייחודית לילדים ולהורים. 

דילוג לתוכן