צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

ד"ר סיון אקשטיין

רופאה מומחית בנוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד. כיום מנהלת  את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית במחוז ירושלים.

אבחון קשב וריכוז ילדים

מהי הפרעת קשב וריכוז?

הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה התפתחותית הכוללת טווחי קשב וריכוז קצרים ומוסחות, ולעיתים גם תנועתיות מוגברת ואימפולסיביות. הפרעת קשב וריכוז היא תסמונת הנוירו-התנהגותית השכיחה ביותר בילדות והיא עלולה לגרום לפגיעה בתפקוד הלימודי, החברתי והרגשי.

למה נועד אבחון בעיות קשב וריכוז?

אבחון בעיות קשב וריכוז נועד לתת אבחנה מדויקת ומקיפה של קשיי הקשב וכן לאפיין את מידת חומרתם, כיצד הם משפיעים על התפקוד והאם ישנן הפרעות נוספות שכיחות כגון לקויות שפה, למידה וקושי מוטורי.

אבחון קשב וריכוז ילדים

איך מאבחנים הפרעת קשב וריכוז?

אבחון הפרעת קשב וריכוז מתבצע על פי קריטריונים מוכרים ותקפים בכל רחבי העולם המבוססים על המדריך העדכני של Diagnostic and Statistical Manual of Mental Health Disorders, Fifth Edition (DSM-5). אבחון הפרעת קשב וריכוז כולל קבלת מידע מפורט על ההתפתחות והתפקוד, שימוש בשאלוני אבחון וביצוע בדיקה נוירו-התפתחותית. במידת הצורך ימליץ הרופא על השלמת אבחון הפרעת קשב וריכוז בכלים נוספים כגון מבחנים ממוחשבים אובייקטיביים, מבחנים פסיכולוגיים, הערכה קוגניטיבית, הערכה פסיכיאטרית, הערכת כישורי למידה וכדומה.

מהו אבחון קשב וריכוז ילדים?

אבחון קשב וריכוז ילדים הוא למעשה הערכה מקיפה של הילד ותפקודו במטרה לאפיין את הקשיים אשר נצפים במסגרת ובבית. אבחון קשב וריכוז ילדים כולל הערכה של התפקוד הקשבי וכן של קשיים שכיחים נוספים כגון קשיי למידה, התנהגות, שפה ומוטוריקה.

מה כולל אבחון קשב וריכוז ילדים?

אבחון קשב וריכוז ילדים כולל בשלב הראשון קבלת מידע על השגת אבני הדרך ההתפתחותיות וכיצד הילד התפתח בתחומי השפה, המוטוריקה והחברה. קבלת המידע לאבחון קשב וריכוז ילדים נעשית בשיחה עם ההורים ותוך שימוש בשאלונים שממלאים ההורים והצוות החינוכי במסגרת. כמו כן נאסף מידע על הרקע הרפואי והמשפחתי תוך דגש על מצבים רפואיים היכולים לתרום או להידמות להפרעת קשב. לאחר קבלת כל המידע נעשית הערכה התפתחותית ובדיקה נוירולוגית. לבסוף, הרופא מסכם עם ההורים את ממצאי האבחון ונבנית תוכנית טיפול מותאמת אישית תוך דיון משותף עם ההורים.

מה מטרת אבחון קשב וריכוז ילדים?

מטרת אבחון קשב וריכוז ילדים היא לאפיין במדויק את הקשיים הקיימים במסגרת החינוכית ובבית ואת מידת חומרתם והשפעתם על התפקוד היומיומי. מטרת אבחון קשב וריכוז ילדים היא גם הערכה של לקויות התפתחותיות נלוות שכיחות בתחומי השפה, הקוגניציה, המוטוריקה, הלמידה והתפקוד החברתי. אבחון מדויק של הקשיים מאפשר קביעת תוכנית טיפול מותאמת אישית לילד ולמשפחתו

מהו שאלון אבחון הפרעת קשב וריכוז ילדים?

שאלון אבחון הפרעת קשב וריכוז ילדים הוא אחד מהכלים בהם נעזר נוירולוג הילדים כדי לקבל מידע על תפקודו של הילד ועל קשייו. שאלון אבחון הפרעת קשב וריכוז ילדים נועד למילוי על ידי ההורים וצוות המסגרת החינוכית. שאלון אבחון הפרעת קשב וריכוז ילדים כולל שאלות המתייחסות לביטוי של קשיים קשביים, לימודים, התנהגותיים, רגשיים וחברתיים.

מהי חשיבות אבחון הפרעת קשב וריכוז ילדים?

ישנה חשיבות רבה לאבחון הפרעת קשב וריכוז ילדים. אבחון מוקדם של הפרעת קשב וריכוז בילדים יכול לצמצם פגיעה בתפקוד הלימודי, הרגשי והחברתי. קשיי התפתחות, למידה וחרדה לא מטופלים פוגעים באיכות החיים, בתחושת המסוגלות ובדימוי העצמי ואבחון הפרעת קשב וריכוז ילדים מאפשר התווית תוכנית טיפול ומתן מענה לקשיים אלה.

אבחון ומעקב הפרעת קשב וריכוז, ד"ר סיון אקשטיין במרפאת מיתרים

במרפאת מיתרים נערכים אבחונים נוירולוגים התפתחותיים על ידי ד"ר סיון אקשטיין מומחית בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד. ד"ר סיון אקשטיין, הינה רופאה נוירולוגית התפתחותית מומחית בעלת ידע וניסיון בתחומי התפתחות הילד השונים, אוטיזם והפרעות קשב וריכוז. ד"ר סיון אקשטיין מנהלת את מערך התפתחות הילד של קופת חולים כללית בירושלים, בעלת המרפאה פרטית מיתרים בירושלים ולה ניסיון רב וגישה ייחודית לילדים ולהורים. במרפאת מיתרים נערכים אבחוני הפרעת קשב מגיל הגן ועד גיל שמונה עשרה שנה.

דילוג לתוכן